Aşağıdaki Satın Al butonunu tıklayarak doğrudan  satış yöntemi ile ürünlerimizi inceleyebilir, temsilci fiyatı ile alıp satabilirsiniz.

Doğrudan satış yönteminin en önemli özelliği, normalde ürünün müşteriye ithalatçı,dağıtıcı,depo,satıcı kanalları yerine üreticiden doğrudan ulaştırılmasıdır. Böylelikle ara kademeler kalktığından aynı ürünü müşteriye daha hızlı ve ucuz sağlama yolu açılmış olur. Üretici ve tüketici arasındaki aracılar kalkar.

Petra Temizlik Bezleri

Bu yöntem, iş ve kazanç olanağı sağlayarak, kişilerin eksik istihdamlarını önleyerek önemli bir değer sağlar, ayrıca kişilere yatırım yapmadan ya da her hangi bir sermaye kullanmadan kolaylıkla kendi işlerini başlatma ve geliştirme olanağını sunar.Çok katlı pazarlama, distribütörlerin iki farklı kaynaktan para kazanabildikleri bir doğrudan satış biçimidir.Bu yöntemi Avon, Tupperware, Oriflame, Herbalife gibi firmalar tüm dünyada halen başarılı bir şekilde yürütmektedir.

Doğrudan satış sistemi Amerika’da başlayıp dünyaya yayıldı. Türkiye’de Amway, Avon, DSS, Forever, Herbalife, Oriflame, Tupperware gibi firmalar bu sisteme göre satış yapıyorlar. Bu satış yönteminde satış temsilcisi aynı zamanda ürünün kullanıcısı ve satmak istediği kişinin ve kişilerin arkadaşı olduğu için ürünü satma eyleminin yanında tavsiye de etmiş oluyor. Yani hiçbir reklamın yapamayacağı şey oluyor; kullanmış ve memnun kalmış bir tüketicinin tavsiyesi ve arkadaşlıktan gelen güven. Özellikle Türkiye’de güven ve tavsiye bir ürünün tercih edilmesi için en önemli etmenlerden birisi.

Çok katlı pazarlamada distribütör açısından bakıldığında bir distribütör, iki ayrı kaynaktan para kazanır.Birincisi kişisel olarak yaptığı satıştan, diğeri ise kendi üyelerinin yaptığı toplam cirodan. Bu yöntem, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm dünyada yıllardır başarı ile uygulanmaktadır. Böyle bir iş olanağı, halen bir işte çalışmakta olan kişiler tarafından da ek iş fırsatı olarak değerlendirilmektedir.

Doğrudan satış sistemiyle satılan ürünler kaliteli ve güvenceli, satan kişi de tanıdığınız, bildiğiniz kişi. Bir tavsiye ve de satıcıya güven var. Satıcı ürünü anlatıyor, bu sebeple alıcı ürünün bütün detaylarından haberdar oluyor. Ayrıca 7 gün içinde iade hakkı da var. Kullanmış olsanız da ürün alınıp parası iade ediliyor. Şirketler, bu sistemde satış yaparken reklam yatırımı yerine satan kişiye prim veriyor ve müşteriye yatırım yapıyor. Çünkü ürünler mağaza vitrininde satılacak ürünler değil. Özellikli ve bire bir ilişkilerle tanıtılabilecek ürünler.

Artık firmalar evin içine girmek istiyorlar. Müşteri üreticinin ayağına değil, üretici müşterinin ayağına gidiyor artık. Bunun çok yolu var; internet veya katalogla satış. Şimdilerde ise doğrudan satış yaygın. Doğrudan satışın özelliği tanıdık kişilerden alışveriş yapılıyor olması. Bu, yeni bir trend doğurdu. 2007’dan itibaren insanlar artık deneyerek ve eğlenerek alışveriş yapmak isteyecekler.

Kırmızı Ginseng

Artık satın alma, eğlenmekle birlikte düşünülüyor. Mesela mağazalarda bile müzik çalıyor. Bu sistemin Türkiye için avantajı da var, dezavantajı da var. Ama avantajları ağır basıyor. Türkiye için avantajı; Türk kadınları zaten ev partisi dediğimiz sistemi “gün” adıyla yapıyorlar. Ev toplantıları kültürümüzde olan şeyler, artık ‘gün’lerde aynı zamanda satış yapılmaya da başlandı.
Şirket her türlü satış sonrası hizmeti ve pazarlama desteğini sizin için hazırlıyor. İşin riski ve zorunlu mesaisi yok. İstediğiniz kadar çalışabiliyorsunuz. Bu işe girdiğinizde ya da çıkmak istediğinizde birtakım maddi kayıplarınız yok. Tek ürünü de toptan fiyatına alıyorsunuz. Aracılara para ödemiyorsunuz. Sadece kendi ihtiyaçlarınızı bile alsanız gene de kazançlısınız.

Kim olduğunuzun bir önemi yok. Türkiye‘de bir işe girmek için bitirdiğiniz okul vb. özellikler çok önemlidir. Yeterliyseniz daha önceki iş tecrübeniz burada önemli değil. İnsanlar sizi etiketinizle değil, çalışma arzunuz ve sonuçlarıyla takdir ediyor.

Türkiye’de doğrudan satış yöntemini kullanarak faaliyet gösteren firmaların bazıları hakkında özet bilgi, aşağıda verilmiştir.

TUPPERWARE

Mutfak araç ve gereçlerinin doğrudan satışını yapan Tupperware, Kasım 1996 tarihinde Türkiye’de satışlarına başladı. 2004 cirosu 1.5 milyar doları bulan firma ‘ev partisi’ sistemi ile çalışıyor. Dünyada 1 milyonun üzerinde danışmanı (satış elemanı) bulunan firmada sadece kadınlar çalışabiliyor. Bugün firmalarında 10 bin kadının çalıştığını belirten Tupperware Pazarlama Müdür Yardımcısı Lütfü Aytemur, firmada, çalışan danışmanın yaptığı satışlardan yüzde 20 net kâr kazandığını ifade ediyor. Ayrıca, danışmanlar yeni pozisyonlara geldikçe ek kazançlar elde edebiliyorlar. Performansları karşılığında yurtiçi – yurtdışı geziler ve ekstra kazançlar da elde eden danışmanlar, Türkiye genelindeki 42 merkezden birinde eğitim aldıktan sonra satışa başlıyorlar. Danışmanların ev toplantısı başına aldıkları kâr 50 – 200 YTL arasında değişiyor.

Tupperware, 1 milyar doları aşan cirosuyla mutfak araç ve gereçlerinde dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Merkezimiz ABD’nin Orlando şehrinde olup, dünya çapında 7.000 merkez ofis çalışanı bulunmaktadır. Bütün dünyada 14 fabrikamız faaliyette olup bunların dördü Avrupa da bulunmaktadır. 100’ün üzerinde ülkede 1 milyon danışmanın ‘Ev Partisi’ sistemi ile tanıttığı Tupperware ürünleri, kaliteleri, kullanım özellikleri ve dizayn farklılıklarıyla dünyada en çok kullanılan ürünlerden olma gururunu taşımaktadırlar.
50 yıldan Beri Tupperware insan ilişkilerine verdiği önem ve değerle tanınmakta ve her zaman müşterilerinin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda ürün portföyünü geliştirmektedir. Bugün dünyada her 2 saniyede bir Tupperware Ev Partisi düzenlenmektedir.

Tupperware Türkiye 1996 yılında kurulmuştur. Merkezi İstanbul’dadır. Türkiye Doğrudan Satış Derneğinin bir üyesi olan Tupperware Türkiye, müşteri memnuniyetini ve güvenini her zaman en ön planda tutmaktadır. Bugün, Tupperware Türkiye yelpazesi altında toplam 45 Distribütörümüz bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri, Balıkesir, Antalya, Eskişehir, Konya, Samsun, Bolu ,Çorlu, Adapazarı, İzmit, Manisa, Tekirdağ, Zonguldak ve Denizli merkezimiz bulunan şehirlerdir.

AMWAY

1994 yılından beri Türkiye’de ev bakımı ve temizlik, ev teknolojisi, kişisel bakım, ağız bakım, zinde yaşam ve beslenme destek ürünleri satışı yapan Amway ile çalışmak için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterli. Firmanın Türkiye genelinde 40 bin civarında serbest girişimcisi bulunuyor. Bu girişimciler de sattıkları ürün ve adede göre altın, gümüş, bronz şeklinde üç kategoriye ayrılıyorlar ve buna göre kâr alıyorlar. Firma 2005 yılında 30 milyon dolar ciro hedefliyor.

FOREVER LIVING

Temmuz 2001’de Türkiye’de faaliyete geçen Forever Living, aloe vera içecekleri, besin tamamlayıcıları, diyet, arı kovanı, kişisel bakım, cilt bakımı, ev bakım ve veteriner ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor ve yaklaşık 80 bin kişiye istihdam yaratıyor. Satış temsilcileri arasında gençlerin yanı sıra 65 yaş üstü kişiler de bulunmaktadır.

AVON
Avon’un cilt bakımından kozmetiğe, parfümden kişisel bakıma kadar yaklaşık 600 ürüne sahip olduğunu belirten Avon Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Müdürü Eda Bekem, doğrudan satış sistemi ile kadınları sadece güzelleştirmeyi hedeflemediklerini, aynı zamanda onlara ekonomik bağımsızlık ve sosyal statü olanakları da sağladıklarını söyledi. 18 yaşını geçmiş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin Avon temsilcisi olabileceğini ifade eden Bekem, ilk siparişleri ile birlikte sisteme giren temsilcilerin, her ay yenilenen katalogtaki ürünler ile hem kendi kozmetik ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini, hem de ek gelir elde ettiklerini anlattı.
‘Ayda ortalama 10 bin kişinin üye olması bekleniyor’

ORIFLAME

Oriflame’in çalışma modelinin kurulduğu günden bu yana aynı olduğunu ifade eden Oriflame Pazarlama Müdürü Ceyla Koray, şunları söyledi: “Oriflame, arkadaştan arkadaşa satış yapan doğal İsveç kozmetik ürünleri firmasıdır. Oriflame’in dünya çapında kayıtlı 1.6 milyon, Türkiye’de ise 120 bin bağımsız güzellik danışmanı bulunuyor. Güzellik danışmanları müşterilerine kozmetik ürünlerini doğrudan satış yöntemi ile ulaştırıyor. Oriflame, Türkiye genelinde yüzbinlerce kadına kendi işini yaparak ihtiyaçları için ek gelir sağlamaya ve bu yolla sosyalleşme ortamları bulmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda kişisel bakım ve profesyonel gelişim konularında eğitim almalarına da olanak sağlıyor.”Yaklaşık 600-650 ürün çeşidine sahip Oriflame’in vitrini niteliğindeki kataloğunda her ay yaklaşık 40-45 yeni ürün tüketicilere sunuluyor. Bu yıl Oriflame, ayda ortalama 10 bin kişinin kaydolması bekleniyor. 5 yıl sonra 200 bin serbest girişimciye ulaşmayı planlıyor

NIKKEN

Sonbaharda Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayacak olan Japon firması Nikken, sağlıklı yaşam ürünlerinin satışını yapıyor. Nikken Türkiye’nin Genel Müdürü Yeşim Kuşçu, ürünlerde manyetik, iyonik rahatlık ve kızılötesi teknolojilerinin kullanıldığını belirterek, “Doğu sentezini batı teknolojisi ile birleştiriyoruz” dedi.
Nikken’in hava temizleme filtresi, egzersiz ayakkabıları, bileklik, dizlik, bel desteği gibi form ve zindelik ürünleri ile beslenme ve cilt bakım ürünleri de bulunuyor.
19 Avrupa ülkesi ve dünya çapında 40’tan fazla ülkede Nikken ürünün satıldığını belirten Kuşçu, “Hedefimiz Türkiye’de elimizden geldiğince çok insanın bu ürünlerden faydalanmasını sağlamak. Herkesin evinin ‘wellness home’ olarak nitelendirdiğimiz, sağlık ve zindelik dolu yuvalar haline gelmesini amaçlıyoruz” dedi. ‘Çalışma saatini ve zamanını kişiler kendileri belirliyor’

DDS

Çelik tencere, çatal bıçak setleri, kombi fan gibi ürün satışı yapan DDS, Türkiye genelinde 650 aile ile çalışıyor. DDS Şişli Bölge Müdürü Ahmet Demir, “Hiç bir sermaye koymadan insanların kendi işlerini kurdukları bir sistemimiz var. Şirketimizde çalışmak isteyenlere teorik ve pratik olarak eğitimleri hiç bir ücret istenmeksizin ofislerimizde veriliyor. Hergün işyerini gelmek gerekmez. Çalışma saatlerini ve zamanının çalışan kişiler belirler” dedi. 20 bin danışman sayısını iki katına çıkaracak.

LR COSMETİC

Alman kökenli LR Health and Beauty Systems’in 2003’te Türkiye’de kurduğu LR Cosmetic, kozmetik ve gıda takviyesi ürünlerinin satışını yapıyor. 800’ün üzerinde ürün pazarlayan LR Cosmetic’in, özellikle gıda takviyesi ürünlerinde ciddi bir büyüme hedefi bulunuyor. LR Cosmetic Genel Müdürü Hakkı Özmoralı, şu anda Türkiye genelinde 20 bin bağımsız danışmanları bulunduğunu belirterek, bu sayıyı bir yıl içinde iki katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. LR Cosmetic ile çalışmak isteyenler, başvuru formunu doldurup, 29.99 euro karşılığı alınan başlangıç seti ile işe başlıyor.

Sektörü, Prof. Dr. Alkibay denetleyecekDoğrudan Satış Sektörü’nün ‘Davranış İlkeleri Bilirkişisi’ seçilen Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Dekanı, Pazarlama Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sanem Alkibay, “Sektörün ‘kapıdan satışlar’ nedeniyle bugüne kadar yaşadığı olumsuz imajının yok edilmesi için bütün ciddi işletmelerin Doğrudan Satış Derneği çatısı altında toplanmasının teşvik edilmesi gerekir” dedi. Böylece, doğrudan satış davranış ilkelerinin Türkiye’de uygulanması için ortam yaratılabileceğini kaydeden Alkibay, şirketlerin de eğitime ağırlık vermesi, satış elemanı seçiminde titizlik göstermesi gerektiğini söyledi.

Royal Cleaning
Royal cleaning , çeşitli royal temizlik bezi ve royal temizlik ürünleri konusunda faaliyet göstermektedir.Royal cleaning temizlik bezleri arasında microfiber royal temizlik bezi, microfiber royal temizlik mop, royal yer bezi, royal halı bezi, royal cam bezi bulunmaktadır.

Satın Al

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu