Perla  Mikrofiber temizlik bezleri  ve standard temizlik bezlerinin labratuar karşılaştırması : Bu haftaki yazımızda University College London Hospitals da araştırma görevlisi olarak çalışırken 2008 de yaptığımız ve Journal of Hospital Infection dergisinde yayınlanan bir çalışmanın özetini sizinle paylaşacağız.

Bu çalışmada sadece su ile ıslatılmış mikrofiber temizlik bezleri ile standard temizlik bezlerinin hastane kaynaklı enfeksiyonlara neden olan bir kaç tip organizmaları giderme özelliklerini karşılaştırdık. Bu organizmalar şunlar idi : MRSA, ACCB, Klebsiella Oxytoca, Clostridium difficile spores. Yüzeyde kalan bakteri ölçümleri ATP biolüminesans yöntemi ile yapıldı. Elde edilen sonuç, mikrofiber temizlik bezi nin nerdeyse tamamen bakterileri giderdiği, standard bezler ile temizlikte yoğun şekilde temizlenen yüzeyde bakteri kaldığı şeklinde oldu.Çalışmanın sonuçları aşağıdadır.Aşağıdaki grafikte ölçümler RLU cinsindendir (ATP bio-lüminisans değeri)

Pre-clean : Temizlik öncesi bakteri miktarı
Post J cloth : Temizlik sonrası bakteri miktarı (Standard temizlik bezi)
Post UMF cloth : Temizlik sonrası bakteri miktarı (Mikrofiber Temizlik Bezi)

 mikrofiber temizlik bezi

Grafikte görüldüğü gibi mikrofiber temizlik bezi ,bakteri gideriminde tartışmasız etkilidir.Bu nedenle özellikle İngiltere ve Amerika’da hastanelerde enfeksiyonların önlenmesi için tüm kliniklerde mikrofiber temizlik bezleri kullanılıyor.

Dr.Bahar Özden

Mikrofiber temizlik bezlerini  hemen satın almak için “Satın Al” butonunu tıklayınız.

Satın Al

 

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu