Mikrofiber temizlik bezleri ilk kez cerrahinin gereksinmeleri için üretilmiştir. Kiri deterjan kullanarak basit bileşiklere parçalayıp su yardımı ile bulunduğu yerden almanın mümkün olmadığı ya da deterjan kullanmanın sakıncalı olduğu durumlarada, başka bir teknikle kir veya bakteriyi bulunduğu yerden almak gereklidir.

Bu, ancak moleküler düzeyde çekim etkisi yaratabilecek kadar ince ve aynı zamanda kopup kir molekülü üzerinde kalmayacak kadar da sağlam bir elyaf teknolojisi ve statik elektrik kuvvetlerini temizlik amacı ile kullanan bir sistemle olasıdır. Mikrofiber temizlik bezleri bu felsefe ile çalışmakta ve herhangi bir deterjan kullanımına gerek kalmadan yalnızca su ile her türlü temizlik işlevini mükemmel şekilde yerine getirmektedir.

Dokuz bin metre mikrofiber elyaf ancak 1 gram ağırlığındadır. Bu lifleri çıplak gözle görebilmemiz mümkün değildir, ancak elektron mikroskopları ile görülebilirler. Bir mikrofiber elyaf çapı insan saç telinden 1000 kat daha küçüktür. Microfiber genellikle polyester ve polyamid karışımından yapılır. Merkezde polyamid, kılıf olarak da polyester kullanılmaktadır.

Kimyasal ve mekanik üretim süreçleri sonrasında mikroskobik düzeyde ince fakat kopup kirin ve bakterinin üzerinde kalmayacak kadar da sağlam lifler oluşturulur.Kir veya bakteri molekül zincirlerinden oluşur. Bu zincirler gözle görülmeyecek kadar küçüktürler. Ancak elektron mikroskobu yardımı ile görülebilirler. Normal bir temizlik bezi ile temizlik yaptığınızda bezin elyafları , kir ve bakteri için çok kalın gelecek, beze yapışamayacaktır.

Bu nedenle geleneksel temizlik bezleri nin kir ve bakteriye tamamen ulaşabilmesi mümkün değildir. Microfiber temizlik bezlerin lifleri, moleküler düzeyde emiş yapabilecek kada incedir.

Mikrofiber temizlik bezleri, kiri oluşturan molekül zincirlerini parça parça bulunduğu yerden alır. Böylece microfiber teknolojisi sayesinde deterjansız temizlik yapmak mümkündür. Bunun dışında sıradan temizlik bezleri yalnızca gözle görünen kirleri temizleyebilir. Mikrofiber temizlik bezleri ise gözle görülmeyen mikroskobik kir ve bakterileri dahi temizler.

Polyester ve polyamid kaışımından elde edilen microfiber ürünleri çok büyük miktardaki su, yağ, kir vs. kendi bünyesine emmektedir. Bunun için herhangi bir deterjana gerek yoktur. Sadece nemlendirmek yeterlidir.

Satın Al

 

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu