Green Farma Kişniş Ekstraktı (sıvı) 100 ml

Green Farma Kişniş Ekstresinin sağlığa faydaları arasında deri iltihabı, yüksek kolesterol düzeyleri , ishal , ağız ülseri, anemi , hazımsızlık, adet bozuklukları, çiçek hastalığı, konjunktivit, cilt rahatsızlıkları ve kan şekeri rahatsızlıklarında kullanımı yer alır.

Description

Green Farma Kişniş Ekstresi faydaları arasında deri iltihabı, yüksek kolesterol düzeyleri , ishal , ağız ülseri, anemi , hazımsızlık, adet bozuklukları, çiçek hastalığı, konjunktivit, cilt rahatsızlıkları ve kan şekeri rahatsızlıklarında kullanımı yer alır.

green farma kişniş ekstresi

Uçucu yağların 11 bileşeninden biri olan cineole ve linoleik asit her ikisi de kişnişte mevcuttur ve bunlar antiromatik ve antiartritik özelliklere sahiptir. Bu iki durumun neden olduğu şişmeyi azaltmaya yardımcı olurlar.

Kişnişte bulunan linoleik asit, oleik asit, palmitik asit, stearik asit ve askorbik asit (C vitamini) gibi asitler kandaki kolesterol seviyelerinin azaltılmasında çok etkilidir .

Kişniş Tarihi

Kişniş binlerce yıldan beri sindirim yardımcısı olarak kullanılmıştır. M.Ö. 5000 yıllarına dayanan kullanımının bir kanıtıdır. Sanskritçe yazılmış metinlerde, eski Mısır papiryasında, Eski Ahit’te ve Yunan doktoru Hipokrat’ın yazılarında belirtilmiştir. Roma orduları, etleri korumak için kullanıldığı Avrupa’ya getirdi ve Çinliler, gıda zehirlenmesine karşı olduklarına inandılar.

Kişniş, Batı Asya ve Güney Avrupa’nın geniş bir alanında yetişir ve arkeolojik bulgular eski Mısırlıların yetiştirilmesine işaret eder. Aynı zamanda, en azından MÖ 2. binyıldan beri Yunanistan’da da yetiştirildiği görülmektedir. 1670’de ilk olarak Kuzey Amerika’nın İngiliz kolonilerine getirilmiş ve ilk yerleşimciler tarafından yetiştirilen ilk baharatlardan biriydi.

Geçmişte ve günümüzde, bazı ülkeler kişniş kişiyi kişniş olarak ifade eder, bu nedenle “taze kişniş” veya “kişniş yaprakları” na yapılan atıflar, ABD’deki bizlerin tipik olarak kişniş olarak adlandırdıkları şeydir.

Kişniş aslında her yıl ABD’de gıda kaynaklı hastalıklardan sorumlu olan Salmonella’ya karşı özel olarak savaşabilecek bir antibakteriyel bileşik içerir . Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi’nde yapılan bir araştırma, özellikle Salmonella choleraesuis’e karşı antibakteriyel aktivitesini göstermiştir . Kişniş yüksek düzeyde dodekenal içerir, bu da salmonella esaslı hastalığın önde gelen tedavisinden iki kat daha güçlü bir antibiyotiktir. Bu baharatı diyetinize ekleyerek, kendinizi rahatsız edici hatta ölümcül gıda zehirlenmelerine karşı koruyabilirsiniz.

Kişniş tohumları, bir idrar yolu enfeksiyonu veya UTI semptomlarının giderilmesinde yardımcıdır . Sadece iki bardak su içinde 1,5 çay kaşığı kurutulmuş kişniş tohumu gecede ıslatın. Süzülme ve içecek ya da sadece sabah yüzünüze ekleyin. UTI ile ilişkili rahatsızlık ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur ve genel iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olur. Green Farma Kişniş Ekstresi , sizi kişniş tohumu bulma zahmetinden kurtarıyor.

Kaynak : https://draxe.com/coriander/

İlaç Değildir ! Hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri ve ürünler Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Green Farma üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !

Brand

Green Farma

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Green Farma Kişniş Ekstraktı (sıvı) 100 ml”

Your email address will not be published.

WhatsApp Bilgi Hattı