Green Farma Standardize Sarımsak Ekstresi, sarımsakta bulunan tüm bileşenleri paratik olarak size sunuyor. Sarımsak, sayısız vital besin içerir – flavonoidler , oligosakkaritler, amino asitler, allisin ve yüksek kükürt seviyeleri – ve düzenli sarımsak yemeklerinin inanılmaz sağlık yararları sağladığı kanıtlanmıştır.

Green Farma Standardize Sarımsak Ekstresi

Ham sarımsak ayrıca, ana bileşenlerin allil propil disülfid, dialil disülfid ve dialil trisülfid içerdiği yaklaşık olarak yüzde 0.1 esansiyel yağı içerir.

Ham sarımsak, sağlığı geliştiren bileşenlerle doludur :

4 kalori
1 gram karbonhidrat
0.2 gram protein
0.1 gram fiber
0.1 miligram manganez (yüzde 3 DV)
0.9 miligram C vitamini (yüzde 2 DV)
5.4 miligram kalsiyum (yüzde 1 DV)
0.4 mikrogram selenyum (yüzde 1 DV)

Bunlar sarımsakta bulunan en iyi besinlerden sadece bazıları. Green Farma Standardize Sarımsak Ekstresi ayrıca, sağlığı destekleyen kükürt bileşikleri olan alliin ve allisin içerir. Sarımsak allisin yararları özellikle araştırmalarda iyi araştırılmıştır. Bilim adamları, sarımsakdan elde edilen bu kükürt bileşiklerinin, diğer sarımsak yararları arasında kanser ve kardiyovasküler hastalık gibi kronik ve ölümcül hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi potansiyeli ile ilgilenmektedir.

Ham Sarımsağın Tıbbi 7 Faydası

Görmek üzere olduğunuz gibi, çiğ sarımsağın faydaları çoktur. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok yönden bitki bazlı ilaçların etkili bir şekli olarak kullanılabilir.

1. Kalp Hastalığı için Sarımsak

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, kalp hastalığı ABD’de 1 numaralı katil olup, bunu kanser takip etmektedir.Sarımsak, hem önleyici bir madde hem de ateroskleroz , hiperlipidemi , tromboz , hipertansiyon ve diyabet dahil olmak üzere birçok kardiyovasküler ve metabolik hastalığın tedavisi olarak yaygın bir şekilde kabul edilmiştir . Sarımsak yararları ile ilgili deneysel ve klinik çalışmaların bilimsel bir incelemesi, genel olarak, sarımsak tüketiminin hem hayvan hem de insan çalışmalarında önemli kardiyoprotektif etkilere sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Muhtemelen sarımsak en şaşırtıcı özelliği, arterlerde plak birikimini kaldırarak erken kalp hastalığının tersine yardımcı olduğu gösterilmiştir. Journal of Nutrition dergisinde yayınlanan 2016 randomize, çift kör çalışma , metabolik sendrom tanısı almış olan 40-75 yaş arası 55 hastayı kapsamaktadır. Çalışmanın sonuçları, yaşlı sarımsak ekstresinin, metabolik sendromlu hastalarda koroner arterlerdeki (kalbe kan sağlayan arterler) plakları etkili bir şekilde azalttığını göstermiştir .

Baş araştırmacılardan biri olan Matthew J. Budoff, MD, “Bu çalışma, yumuşak plağın birikimini azaltmada ve arterlerde yeni plak oluşumunu önlemede bu ekin faydalarının bir başka gösterisidir, bu da kalp hastalığına neden olabilir. Dört randomize çalışmayı tamamladık ve Aged Sarımsak Ekstraktının aterosklerozun ilerlemesini yavaşlatıp kalp hastalığının erken evrelerini tersine çevirebileceği sonucuna vardık. ”

2. Kanser Ve Sarımsak

Allium sebzelerinin, özellikle sarımsak ve soğanların ve biyoaktif sülfür bileşiklerinin, kanser oluşumunun her aşamasında etki gösterdiğine ve kanser riskini değiştiren birçok biyolojik süreci etkilediğine inanılmaktadır.

NIH Ulusal Kanser Enstitüsü’nün ifadesiyle, “Birçok popülasyon çalışması sarımsak alımının artması ile mide, kolon, özofagus, pankreas ve meme kanserleri dahil olmak üzere belirli kanserlerin riskini azaltması arasındaki ilişkiyi göstermektedir .” Çok önemli bir soruya: Sarımsak kanseri önlemek için nasıl davranabilir? Ulusal Kanser Enstitüsü, “sarımsaktan koruyucu etkilerin, antibakteriyel özelliklerinden veya kansere neden olan maddelerin oluşumunu engellemesinden, kansere neden olan maddelerin aktivasyonunu durdurduğundan, DNA onarımını geliştirdiğinden, hücre çoğalmasını azalttığından veya indüklenmesinden kaynaklandığını açıklar. hücre ölümü.”

345 meme kanseri hastası üzerinde yapılan bir Fransız çalışmasında, sarımsak, soğan ve lif tüketiminin artmasının meme kanseri riskinde istatistiksel olarak anlamlı bir azalma ile ilişkili olduğu bulunmuştur. Sarımsağın özellikle olumlu yönde etkilediği başka bir kanser, en ölümcül formlardan biri olan pankreas kanseridir. İyi haber şu ki, bilimsel araştırmalar artan sarımsak tüketiminin pankreatik kanser gelişme riskini azaltabileceğini gösteriyor.

San Francisco Körfezi bölgesinde yapılan toplum temelli bir çalışmada, daha az miktarlarda yiyenlere oranla daha fazla miktarda sarımsak ve soğan tüketenlerde pankreas kanseri riskinin yüzde 54 daha düşük olduğu bulunmuştur. Çalışma ayrıca, sebze ve meyvelerin toplam alımının artmasının pankreatik kanseri geliştirmeye karşı koruyabildiğini göstermiştir.

Sarımsak ayrıca kanser tedavisi söz konusu olduğunda da söz verir. DATS, DADS, ajoene ve S-alil merkaptosistein (SAMC) dahil olmak üzere sarımsak organosülfür bileşiklerinin, in vitro deneyler sırasında kanser hücrelerine eklendiğinde hücre döngüsü tutulmasını indüklediği bulunmuştur. Ek olarak, bu kükürt bileşiklerinin, kültürde büyütülen çeşitli kanser hücresi hatlarına eklendiğinde apoptoza (programlanmış hücre ölümü) neden olduğu bulunmuştur. Oral silikatın hayvan modellerinde sıvı sarımsak özütü ve S-alilsistein (SAC) alınması da kanser hücresi ölümünü arttırdığı bildirilmiştir.

Genel olarak, sarımsak açıkça göz ardı edilmemesi veya indirilmemesi gereken kanserle mücadele eden bir gıda olarak bazı gerçek potansiyel göstermektedir .

3. Yüksek Kan Basıncı İçin Sarımsak

İlginç bir sarımsak olgusu, yüksek tansiyonun kontrol edilmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir . Bir çalışma, yaşlı sarımsak ekstraktının antihipertansif ilaç kullanan ve halen kontrolsüz hipertansiyona sahip insanlar için ek tedavi olarak etkisini araştırmıştır. Sarımsak, bir kez daha çok etkili olduğunu gösterdi. Bilimsel dergi Maturitas’ta yayınlanan çalışma, “kontrol edilemeyen” kan basıncı ile 50 kişiyi değerlendirdi. Üç sene boyunca günlük dört sarımsak ekstresi (960 miligram) almak, kan basıncının ortalama 10 puan düşmesine neden oldu.

2014 yılında yayınlanan bir başka çalışmada, sarımsak “hipertansif bireylerde BP standartlarına benzer şekilde BP’yi düşürme potansiyeline sahip” olduğunu ortaya koymuştur. Bu nedenle, özellikle de bu çalışma için standardize edilebilir ve yüksek oranda tolere edilebilir yaşlı sarımsak özü şeklinde sarımsak, reçete hipertansiyon ilaçları olarak. Bu çalışma, sarımsaklı polisülfürlerin kan damarlarının açılmasını veya genişlemesini ve dolayısıyla kan basıncını azaltmasını desteklediğini açıklamaktadır.

4. Soğuk Algınlığı ve Enfeksiyonlar İçin Sarımsak

Deneyler, sarımsak (veya sarımsakta bulunan allisin gibi spesifik kimyasal bileşikler), yaygın soğuk algınlığı da dahil olmak üzere en yaygın ve en nadir enfeksiyonların bazılarından sorumlu olan sayısız mikroorganizmaları öldürmede oldukça etkili olduğunu göstermiştir. Sarımsak aslında soğuk algınlığının yanı sıra diğer enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilir.

Bir çalışmada, insanlar soğuk mevsimde (Kasım ve Şubat arasında) 12 hafta boyunca sarımsak takviyeleri veya bir plasebo aldı. Sarımsak tutkunlarının soğuk algınlığı daha az olasıydı ve soğuk algınlıkları varsa, plasebo grubundan daha hızlı iyileştiler. Sarımsak almayanlar (plasebo grubu), 12 haftalık tedavi süresince birden fazla soğuk algınlığı olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdi. Çalışma, sarımsakın ortak soğuk virüsün yıldızın biyolojik olarak aktif bileşen bileşeni allisin’e karşı korunma yeteneğini ortaya koymaktadır .

Sarımsak antimikrobiyal, antiviral ve antifungal özellikleri, diğer soğuk algınlığının yanı sıra, soğuk algınlığını da hafifletebilir. Özellikle sarımsak allisinin, bu sebzenin antimikrobiyal güçlerinde önemli bir rol oynadığına inanılmaktadır.

5. Erkek ve Kadın Saç Dökülmesi İçin Sarımsak (Alopesi)

Bir araştırmanın Türkiye’de giderek artan bir uygulama olduğunu gösteren bir test: Kellik tedavisi için sarımsak kullanımı. İran’daki Mazandaran Üniversitesi Tıp Bilimleri Üniversitesi araştırmacıları, üç ay boyunca günde iki kez saç derisine uygulanan sarımsak jelinin, alopesi için kortikosteroid kullanan insanları etkileyebileceğini test etti. Alopesi yaygın bir otoimmün deri hastalığı olup, kafa derisinde, yüzlerde ve bazen vücudun diğer bölgelerinde saç dökülmesine neden olur. Farklı tedaviler şu anda mevcuttur, ancak hiçbir tedavi henüz bilinmemektedir.

Araştırmacılar, sarımsak jeli kullanımının, alopesi areata tedavisinde topikal kortikosteroidin terapötik etkinliğine önemli ölçüde eklendiğini keşfettiler. Çalışma direkt olarak test etmese de, sarımsak infüze edilmiş hindistancevizi yağını bağımsız bir tedavi olarak uygulamak, saç dökülmesine karşı bir çare olarak daha faydalı olabilir, çünkü ciltte zararlı kortikosteroidlerin emilim riskini azaltır.

6. Alzheimer Hastalığı ve Demans için Sarımsak

Alzheimer hastalığı, insanları açıkça düşünebilme, gündelik görevleri yerine getirme ve nihayetinde kim olduklarını hatırlama yeteneğine sahip olabilen bir demans şeklidir . Sarımsak, bu bilişsel hastalıklara katkıda bulunabilecek oksidatif hasara karşı vücudun koruyucu mekanizmalarını destekleyebilen antioksidanlar içerir.

Alzheimer hastalarına gelince, n-amiloid peptit plakları, merkezi sinir sisteminde yaygın olarak görülür ve bu plak birikimleri reaktif oksijen türleri ve sinir sistemi (sinir sisteminde hücreler) hasarı ile sonuçlanır. Journal of Neurochemistry’de yayınlanan bir çalışmada , yaşlı sarımsak ekstresinin ve aktif bileşiğinin S-alil-L-sisteininin (SAC) “önemli nöroprotektif ve nöro-kurtarma özellikleri” bulundu. Araştırmacılar, SAC ile birlikte yaşlanan sarımsak ekstraktının Alzheimer hastalığını tedavi etmek için gelecekteki ilaçları geliştirmek için kullanılabileceğini buldukları sonucuna varmışlardır .

7. Diyabet için Sarımsak

Sarımsak, diyabetiklere de yardımcı olduğunu göstermiştir. Sarımsak yemeğinin kan şekeri düzeylerini düzenlemeye yardımcı olduğu , bazı diyabet komplikasyonlarının etkilerini azaltabileceği veya azalttığı, ayrıca LDL kolesterolü azalttığı ve dolaşımını teşvik ettiği gösterilmiştir.

Diyabetik sıçanlar üzerinde yapılan bir araştırma, sarımsakın, ateroskleroz ve nefropati gibi yaygın diyabetik komplikasyonların hafifletilmesi de dahil olmak üzere, diyabetiklerin genel sağlığını iyileştirmede çok yardımcı olabileceğini göstermiştir . Yedi hafta boyunca günlük olarak çiğ sarımsak elde edilen bu fareler, serum glikozu (kan şekeri seviyesi), kolesterol ve trigliserit seviyelerini düşürmüştür. Kontrol grubuna kıyasla, çiğ sarımsak alan sıçanların yüzde 57 daha az serum glikozu, yüzde 40 daha düşük serum kolesterol seviyeleri ve yüzde 35 daha düşük trigliseritleri vardı. Ek olarak, sarımsakla tedavi edilen sıçanlarda idrar protein seviyeleri yüzde 50 daha düşüktü.

Başka bir çalışma da tip II diyabet hastalarında sarımsakun kan kolesterol düzeylerini önemli ölçüde iyileştirdiğini göstermiştir. Spesifik olarak, sarımsak tüketimi toplam kolesterol ve LDL (kötü) kolesterolü azaltmış ve plaseboya kıyasla orta derecede HDL kolesterolü arttırmıştır.

Bütün bunlar şeker hastalığının diyabetik diyet planının bir parçası olarak nasıl yararlı olduğunu göstermektedir .

Sarımsak Kullanmanın En İyi Yolları

Sarımsak, mikrobiyal özellikler için en uygun ham maddedir, ancak pişmiş sarımsak hala çok değerlidir. Aslında, antioksidan değer pişirildiğinde eşittir (veya bazen daha da yüksektir), çünkü çoğu gıda için pişirme pişirme içeriğini azaltma eğilimindedir.

Sote edilmiş, kavrulmuş veya pişmiş tariflere çiğ sarımsak ekleyebilirsiniz. Ayrıca, tüm bu harika sarımsak faydalarını elde etmek için bir sonraki ev yapımı salata sosu, turşusu, domates sosu, çorba ya da güveç içine bazı çiğ sarımsak fırlatabilirsiniz. Herhangi bir sebze, balık veya ete çiğ sarımsak eklenmesi, lezzet ve sağlık faydalarını yoğunlaştırır.

Nihayetinde sarımsak çiğ veya pişmiş olsun, doğrama veya ezme ve yemek yemeden veya bir reçete için ısıtmadan önce oturarak sarımsak faydalarını arttırabilirsiniz. Doğrama sarımsak hücrelerinde alliinaz enzimlerini aktive eder ve oturma bu enzimlerin sarımsağın bir kısmını allisin içine dönüştürmesine izin verir. Allisin daha sonra hızla çeşitli organosülfür bileşiklerini oluşturmak üzere parçalanır. Bilim adamları, sarımsakın, pişirmeden önce doğrama veya ezme işleminden 10 dakika sonra bekletilmesini önermektedir .

Sarımsak kullanmak için başka bir yol da enfeksiyonlar içindir. Sarımsak yağı kullanmak gerçekten işe yarayabilecek mükemmel bir kulak enfeksiyonu ev ilaçtır .

Tipik olarak bu tip hastalıklar ile mücadele etmeyen geleneksel kültürler, diyetlerinde düzenli olarak sarımsak alırlar ve tıbbi müdahalelere gerek duymazlar. Çünkü doğru gıdaları yerken kalp hastalığı, kanser ve inflamatuar temelli hastalıklar kolaylıkla önlenebilir.

Yetişkinler için genel sağlığın teşviki için Dünya Sağlık Örgütü günde iki ila beş gram (yaklaşık bir karanfil) taze sarımsak, 0,4 ila 1,2 gram kuru sarımsak tozu, iki ila beş miligram sarımsak yağı, 300 ila 1,000 miligramlık bir günlük doz tavsiye eder. sarımsak özü veya iki ila beş miligram allikine eşit olan diğer formülasyonlar.

Sarımsak en iyi oda sıcaklığında saklanır ve daima kuru tutulmalıdır (filizlenmesini önlemek için).

Potansiyel Ham Sarımsak Yan Etkileri

Ağız yoluyla alındığında çiğ sarımsak, ağızda veya midede, ağız kokusunda, mide yanması, gazda, şişkinlik, mide bulantısı, kusma, vücut kokusu ve ishalde bir yanma hissine neden olabilir. Bu yan etkilerin ortaya çıkması, tüketilen çiğ sarımsak miktarındaki artışla artar.

Genel olarak, herhangi bir biçimde sarımsak, kanama riskini artırabilir, çünkü doğal bir kan inceltici gibi davranır. Kan inceltici alırsanız çiğ sarımsak tüketmeden önce doktorunuzla konuşun. Kanama endişeleri nedeniyle, planlı bir ameliyattan en az iki hafta önce sarımsak almayı bırakın.

Hamilelik ve emzirme döneminde sarımsakın yiyecek miktarlarında güvenli olduğuna inanılmaktadır ancak tıbbi miktarlarda güvenli olmayabilir.

Uygun bir şekilde ağız yoluyla alındığında kısa süreler için küçük miktarlarda sarımsak çocukların güvenli olduğu söylenir. Ancak, sarımsak çocuklara asla büyük dozlarda verilmemelidir.

Herhangi bir gastrointestinal probleminiz varsa, çiğ sarımsak GI yolunu tahriş edebilir bilmek önemlidir. Ülser hastaları büyük ihtimalle çiğ sarımsaktan kaçınmalıdır.

Ham sarımsak, cilde tek başına uygulandığında ciddi, yanık benzeri cilt tahrişine neden olabilir, bu nedenle ciltle temasında dikkatli olun.

Düşük tansiyon, ülser veya diğer GI sorunları, tiroid sorunları veya devam eden sağlık sorunları varsa, çiğ sarımsak tüketmeden önce doktorunuzla konuşun.

Ayrıca, özellikle aşağıdaki ilaçlar kullanıyorsanız, çiğ sarımsak tüketmeden önce doktorunuzla konuşun : ( 21 )

Kan inceltici ilaçlar
Isoniazid (Nydrazid)
Doğum kontrol hapları
Siklosporin
HIV / AIDS İlaçları
Steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar ( NSAID’ler )

Kaynak :
https://draxe.com/7-raw-garlic-benefits-reversing-disease/

Green Farma Standardize Sarımsak Ekstresi satın almak için aşağıdaki butonu tıklayınız.

satin-al

İlaç Değildir ! Hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri ve ürünler Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Green Farma üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Özet
Sarımsağın 7 Faydası ve Green Farma Standardize Sarımsak Ekstresi Neye Yarar ?
Makale Adı
Sarımsağın 7 Faydası ve Green Farma Standardize Sarımsak Ekstresi Neye Yarar ?
Tanım
Green Farma Standardize Sarımsak Ekstresi, sarımsakta bulunan tüm bileşenleri paratik olarak size sunuyor. Sarımsak, sayısız vital besin içerir - flavonoidler , oligosakkaritler, amino asitler, allisin ve yüksek kükürt seviyeleri - ve düzenli sarımsak yemeklerinin inanılmaz sağlık yararları sağladığı kanıtlanmıştır.
Konuk Yazar
Marka
petra
Logo